Силовий кабель ВВГ є електричним провідником великого перерізу, має від 1 до 6 жив, перетином від 1,5 мм2 до 240 мм2. Жили покриті шаром ізоляції й перебувають в захисній оболонці.
Зустрічається у 2 варіантах виконання - плоский і круглий.
Кабель ВВГ 3х2,5
Щоб передати електроенергію на відстань, застосовуються не тільки повітряні лінії, а й силові кабелі. Для виконання електророзводки в офісах, промислових підприємствах, житлових будинках фахівці Києва рекомендують купити кабель ВВГ 3х2,5.
Силовий кабель є електричним провідником великого перерізу, має три жили, які покриті шаром ізоляції й укладені в захисну оболонку. Звідси розшифровка маркування кабелю:
Кабель ВВГ 3х2,5:
Силовий мідний кабель використовується при одиночній стаціонарній прокладці. У такому вигляді він не поширює горіння, тобто в разі виникнення пожежі вогонь не піде по провіднику в сусіднє приміщення. Підключається до мережі, що має змінну напругу не вище 660 В і частоту до 50 Гц, максимальне напруження в трифазній мережі - не більше 720 В.
Створення електропроводки із застосуванням кабелю ВВГ 3х2,5 проводиться в будинках, гаражних приміщеннях, майстерень, господарських і побутових будівлях, торгових і офісних центрах, будинках промислового призначення. Розміщувати кабель допускається відкрито в повітрі як з використанням спеціальних систем, призначених для прокладки кабельно-провідникової продукції (кабель канали, гофрована труба, металорукав), так і без таких, а також під шаром штукатурки. Можна використовувати в сирих підвальних приміщеннях, а також в землі. В останньому випадку необхідно захистити місця виходу проводу на поверхню, використовуючи жорстку трубу з пластику, або з металу.
При прокладанні на одну жилу струмове навантаження становить:
Експлуатація кабелю можлива в температурному діапазоні від -50 до +50°C. При прокладанні найменший радіус вигину становить 7,5 d. При розриві відносне подовження оболонки та ізоляції становить не менше 150%, та 125% відповідно.
Температура нагріву жили (призначається виходячи з властивостей ізоляції, при температурі +80°C не деформується, а протягом години при 150°C не розтріскується):
Відвідуючи різні будівельні магазини, споживачі стикаються з тим, що вартість одного і того ж кабелю в них різна, іноді істотно. Одні це пов'язують з меншим використанням міді, інші з її низькосортних або заниженими перетином жив. Що ж насправді впливає на вартість продукції?
Сьогодні не всі заводи при виробництві кабелю дотримуються стандарти. Розкид цін відбувається з наступних причин:
Однією з їх хитрощів виробників є заниження перетину струмопровідної жили, при тому суттєво. Звичайно, перевірити його на місці не так просто. Для цього з застосуванням мікрометра змиритися кожна зволікання, після чого виробляються обчислення.
У продажу можна зустріти кабель, у якого товщина оболонки занижена або виконана з матеріалу низької якості, що впливає на термін служби продукції. Якщо у вас є шматочок «правильного» кабелю ще радянського виробництва, можна порівняти два варіанти між собою. Також перед покупкою варто заздалегідь ознайомитися, які параметри має пропонований товар.
У якості мідного також продається алюмінієвий кабель, покритий міддю. Зріз струмопровідної жили такої продукції відсвічує білим. Алюміній з неякісною міддю зменшують собівартість продукту. Їх жилах властива нижча електропровідність, ніж вказана в ГОСТу, термін служби також знижений.
Для перевірки якості металу струмопровідної жили кабель кілька разів згинається і випрямляється. Подібна перевірка проводиться на підприємствах із застосуванням гибочного пристрою. У вас вийде менше вигинів до зламу, ніж по ГОСТу. Але у випадку з алюмінієм їх повинно бути не менше, ніж 7-8, а з міддю - від 30 до 40.
Також слід звернути увагу на то, що:
Визначити повноцінно якість кабелю непрофесіоналові не під силу. У такій ситуації вихід наступний - довіряти обраної торгову марку і купувати продукцію в перевіреному місці. В інтернет-магазині «100metrov» ви завжди можете замовити кабель ВВГ 3х2,5, відповідний ГОСТу.
Силовий кабель ВВГ є електричним провідником великого перерізу, має від 1 до 6 жив, перетином від 1,5 мм2 до 240 мм2. Жили покриті шаром ізоляції й перебувають в захисній оболонці.
Зустрічається у 2 варіантах виконання - плоский і круглий.
ВВГ 3х2,5 використовується як в житлових будинках, так і в будівлях промислового призначення. Розміщувати кабель допускається відкрито, і в гофротруби, в сухих і вологих приміщеннях, щитах і блоках. При прокладці в землі необхідний захист місць виходу проводу на поверхню, за допомогою жорсткої труби з пластику або з металу.
Кабель ВВГ можна зберігати в бухтах і котушках. Зберігання можливо не тільки в закритих приміщеннях. Але при зовнішньому зберіганні, потрібно дотримуватися наступних правил:
При покупці варто звертати увагу на: