Фартух на кухню
Кухня є приміщенням, схильним до частих забруднень. Особливо це стосується ділянки стіни, розташованого в робочій зоні, між шафками, плитою і стільницею. Сирість в області мийки, бризки при нарізці продуктів і їх приготуванні здатні швидко знищити деякі види обробки. Тому варто купити фартух на кухню з матеріалів, які легко очищаються від подібних забруднень і здатні служити тривалий час.
Крім того, що робоча стіна повинна бути добре захищена, вона повинна виглядати красиво, естетично. Кухонний екран повинен добре вписуватися в загальний інтер'єр приміщення, правильно поєднуватися з меблями і бути приємний для очей. Адже тут родина проводить досить часу під час готування і прийому їжі, за вечірніми чаюваннями з приємними бесідами. Саме тому питання, як повинен виглядати кухонний екран для стін, настільки важливий.
Екран в робочій зоні виконується з різних матеріалів:
Також можна зустріти варіанти кухонних екранів з натурального дерева, пробки, ламінату, скла і пластика. Яскравим прикрасою приміщень є 3д фартух.
Вініловий екран - один з найбільш популярних серед споживачів варіантів. Асортимент матеріалу, представлений в інтернет-магазині «100metrov», дозволяє підібрати обробку під інтер'єр в стилі прованс, модерн, хай-тек, класика. Тут є варіанти:
Виробники пропонують панелі з пластика з різним дизайном і в різній колірній гаммі. Найбільш ощадливими є плити, виконані в один колір, але, вироби з малюнком більш привабливі. На білий пластик або кольорову основу наноситься фотодрук, термоплівка або ламінування. Використовуючи такий матеріал, можна створювати цікаві панно.
Розглядаючи фото готових інтер'єрів, можна помітити, що дизайнери експериментують. Одні до світлої меблів для облаштування фартуха підбирають темний пластиковий матеріал, інші роблять все в одній колірній гамі. Якщо для білої кухні обраний такий же екран, на нього можуть наноситися кольорові наклейки, які можна вибрати в каталозі малюнків.
Роблячи вибір, дизайнери керуються особливостями стильового напрямку, в якому облаштовується кухня. Для класики кращий монохромний дизайн. У сучасних інтер'єрах часто спостерігаються контрасти - темні меблі відтіняє бежевий, світло-сірий пластик. Це дозволяє надати забарвленні шаф більшої інтенсивності, зробити його яскравішим.
Не варто боятися експериментувати з кольорами і малюнками. Синій, червоний, коричневий, помаранчевий, зелений - будь-який з них може бути присутнім на кухні. Головне, щоб він подобався, гармонійно вписувався в інтер'єр і виглядав по-справжньому цікаво.
Керамічна плитка, в тому числі і у вигляді мозаїки, популярна серед споживачів завдяки різноманітності виконання. Різні способи укладання матеріалу дозволяють зробити фартух оригінальним. До інших плюсів матеріалу відносять високу захисну функцію. Він стійкий до пару і воді, відноситься до вогнестійкою обробці.
До мінусів відносяться більш висока вартість матеріалу, в порівнянні з обробкою з пвх панелей, і трудомісткість монтажних робіт. Ідеально рівно наклеїти плитку своїми силами складно і доводиться вдаватися до залучення майстрів. А це - додаткові витрати на оплату робіт. Що стосується догляду за матеріалом, сама плитка чиститься добре, а ось над очищенням швів іноді доводиться ретельно попрацювати.
Скляний фартух, безсумнівно, стане прикрасою будь-якого інтер'єру. Він може мати різні декоративні ефекти: тонування, гравірування, фотодрук, піскоструминна обробка. Також він може бути представлений у вигляді плитки, виконаної зі скла, і суцільних панелей - скіналі. Іноді з цією метою застосовують і дзеркало.
Як монтуються такі фартухи? Невеликі і середнього розміру плитки вставляють в профіль з алюмінію, стикуючи між собою. Фактурна плитка, що імітує цеглу або інші матеріали, клеїться прямо на стіну. Дзеркальна обробка укладається за типом кахлю.
Проводиться даний вид плитки з загартованого скла. Також вона може бути виконана з триплексу. Плюсами її є:
Вид монтажу кухонного фартуха визначається в залежності від того, який матеріал був обраний покупцем. Для цього використовуються спеціальні клею або лати. Як пишуть у відгуках споживачі, маючи деякі навички в будівельній справі, деякі види екранів можна монтувати своїми руками.
Якщо кахельна кладка часто викликає труднощі, так як не всі можуть призвести її ідеально рівно, то установка пластикового варіанта не займе багато часу. Кріпити його можна на стіну або заздалегідь зроблений каркас.
Недорогі фартухи з ПВХ панелей кріпляться дуже просто. Щоб приклеїти їх до стіни, попередньо важливо вирівняти поверхню і поґрунтувати. Це треба для того, щоб вони не відстали під час експлуатації. Але, частіше застосовується монтаж панелей на обрешітку. Це дозволяє не тільки приховати похибки стіни, але і заховати за ними дроти і труби.
Роботи виконуються в такій послідовності: