Шпатель
Для якісного виконання будь-якого виду робіт передбачається наявність хорошого інструменту. При шпаклівці також без нього не обійтися, інакше в результаті на поверхні будуть видні вади, що ні додасть їй привабливості, а здатності майстра поставить під сумнів.
На сьогоднішній день купити шпатель не складе труднощів за різною ціною. Причому, сторонній чоловік може здивуватися їх кількості, різноманітності зовнішнього вигляду і матеріалу. Але, професіонали своєї справи розуміють, що це не просто так. Рідкі шпалери, сухі будівельні суміші припускають наявність свого інструменту і його правильний підбір - дуже важливий момент, від якого частково залежить і фінішний результат роботи.
На шпателя для шпаклівки ціни відрізняються в залежності від їх розміру і якості використовуваного при виготовленні матеріалу. В Україні можна купити шпателя наступних марок:
Купити шпатель для шпаклівки професійний можна як на прилавках стаціонарних магазинів, так і через інтернет. Якісні шпателя для шпаклівки купити можна і у нас, навіть проживаючи в містах Харків, Київ, Львів, Одеса. Наявність будь-якого товару, приємне обслуговування, швидка доставка - все, що потрібно кожному покупцеві, є в арсеналі компанії.
У будь-якому магазині по будівництву можна знайти кілька видів інструментів, кожен з яких призначений для виконання робіт з певним видом суміші, барвника і т.д. Розрізняють такі його види:
Малярський. Робоча частина виконана у формі трапеції з нержавіючої сталі з пластмасовою ручкою. Ширина може бути від 8 до 45 см. Найбільш зручні і часто використовувані розміри - 8-10 см і 20-25 см. Їх використовують для швів (тобто для їх маскування) і вирівнювання поверхонь стін і стель перед фарбуванням або нанесенням шпалер. До цієї групи можна віднести і венеціанський. Для шпаклівки стін даними покриттям переважно використовується кельма, але, і даний вид пристосувань є її гідною альтернативою.
Кутовий. Якщо кут дорівнює 90 градусам, він може стати в нагоді в роботі. Це різновид малярного інструменту і використовується для кутів, для чіткого їх виведення, для додання акуратною форми і зовнішнього вигляду. Широким попитом не користується, так як майстра своєї справи в роботі використовують перфоровані куточки. При покупці слід переконатися, що його боку строго перпендикулярні.
Фасадний. Даний прилад також відноситься до малярних, але, як видно з назви, використовується для обробки фасадів. Здавалося б - в чому може бути різниця між обробкою внутрішніх і зовнішніх поверхонь будівлі? Але, вона існує і полягає в характері поверхонь і використовуваних матеріалів, до яких і потрібно свій особливий підхід. Фасадний інструмент, на відміну від звичайного малярного, використовується при роботі з більш грубими матеріалами. Хоча багато фахівців використовують його і при ремонті всередині приміщення. Його робоча поверхня в формі трапеції виготовляється з металу з підвищеними характеристиками міцності - вуглецевої сталі. Матеріал для ручки-дерево, гума або пластмаса. Розміри також більш істотні - 30-60 см, хоча є і допоміжні з шириною 8-10 см.
Скребок. Використовується для зняття з оброблюваної поверхні шпалер, фарби, надмірної кількості суміші. В інших видах робіт його навряд чи вийде застосувати. Лезо виготовляється тільки з міцних матеріалів, так як при роботі ні в якому разі не повинно гнутися. Ширина може бути в межах 5-7 см.
Зубчастий. Застосовується для рівномірного нанесення клею, виключаючи його перевитрата. А так як клей буває різний, то і інструмент має свої відмінності. Шпатель з більш дрібними зубцями використовують для плиткового клею (при укладанні кахельної плитки). Де вони побільше - для гіпсового (облицювання стін керамогранітом, гіпсокартоном. А якщо зубці дрібні трикутні - це пристосування для рідкого клею (при укладанні ковроліну або лінолеуму). Зубчастий шпатель використовується на рівних поверхнях і робоча пластина може мати ширину 20-30 см.
Гумовий. Це цілісний гумовий елемент з розміром робочої поверхні 5-8 см. Використовується в основному для затирання швів при укладанні кахельної плитки. Крім того, з його допомогою можна замазати вм'ятини і подряпини на паркеті і ламінаті. Перевага гумового шпателя в тому, що працюючи з даним інструментом можна не переживати за цілісність поверхні. Адже скільки зусиль не приклади, гума повторить вигини, але, завдяки гнучкості і певної м'якості матеріалу, ніколи не зашкодить матеріал.
Пластиковий. Його використовують для шпалер. Тобто, для їх розгладження по поверхні, які обклуюють. Може бути як без ручки, так і з ручкою. Щоб не пошкодити при роботі шпалери, уважно перевіряйте їх на наявність задирок. Ширина пластини варіюється від 20 до 30 см.
У продажу є невеликі гнучкі пристосування для силікону. Існує ще таке поняття як дерев'яний шпатель, але, він використовується в інших сферах діяльності.
Без шпателя складно уявити собі хоч один ремонт. Тому, щоб не довелося кожен раз купувати новий інструмент, за ним потрібен певний догляд. Після закінчення робіт шпателі необхідно привести в порядок для можливого використання в майбутньому. Їх потрібно відмити після штукатурки, шпаклівки або інших матеріалів, а потім ретельно просушити, щоб уникнути появи іржі і скласти в місце зберігання. Якщо в ручці присутні отвори, можна акуратно розвісити їх на гвоздики на спеціально відведеній стіні або полиці.
Не варто даним інструментом забивати або витягувати шурупи і цвяхи, а також піддавати іншим невластивим йому навантажень і тоді він прослужить досить довго.