Ущільнювач
Ущільнювач для вікон або дверей є вставкою з еластичного матеріалу, що встановлюється в паз профілю, щоб заповнити простір щілини між стулкою і рамою. Якщо купити ущільнювач, що має задані характеристики, можна ізолювати приміщення від проникнення холодного повітря, шуму, пилу та вологи.
Зазвичай термін служби ущільнювача для пластикових вікон та для металевих дверей становить 8-15 років. Тим не менш, трапляється і так, що заміна ущільнювача потрібно вже через три роки після встановлення вікон. Існує безліч різновидів ущільнювачів, що різняться видом матеріалу, який значною мірою визначає його споживчі якості та сферу застосування – для вхідних дверей або для душової кабіни, для холодильника або автомобіля.
В Україні для виготовлення утеплювачів найчастіше залучають такі матеріали:
Крім використовуваного матеріалу, ущільнювачі розрізняють по конфігурації профілю та способу монтажу. Для того щоб ущільнювач виконував своє завдання, його можна зафіксувати клеєм і встановити в паз. Найзручнішим варіантом для монтажу є самоклеючий ущільнювач на одну зі сторін якого при виготовленні нанесений клейовий склад.
Класифікація самоклеючих ущільнювачів для вікон і дверей типу профілю дозволяє виділити такі різновиди
Як ущільнювач на дверях авто використовуються різні універсальні та спеціалізовані види профілю. Серед них:
Як ущільнювач для холодильника використовуються профілі різної конфігурації, зазвичай – з магнітною вставкою.
Сучасні металопластикові вікна досить ефективно захищають від вуличної вогкості та пилу, шуму та протягів. Значною мірою завдяки наявності якісних ущільнювачів, що використовуються виробником на етапі виготовлення. Однак, з часом ущільнювач втрачає свої властивості, а значить – його потрібно замінити, щоб повернути тепло та затишок у будинок. Процес утеплення в цьому випадку включає такі етапи:
Використовуючи гумовий ущільнювач, можна утеплити навіть звичайні дерев'яні рами – це значно простіше та ефективніше, ніж боротьба з протягами за допомогою вати та смуг тканини чи скотчу. Для утеплення дерев'яних рам рекомендується попередньо проклеїти місця стику рами та скла з безбарвним морозостійким силіконовим герметиком.
Після виконання цієї процедури за допомогою гумового ущільнювача необхідно проклеїти всі стулки, поміщаючи його в щілини по периметру. Щоб забезпечити необхідний ступінь фіксації ущільнювача, з поверхні рами слід прибрати пил і крихти фарби, що відлущилася, а також знежирити поверхні за допомогою невеликої кількості спирту, розчинника або ацетону. Краї ущільнювача рекомендують проклеїти або зафіксувати за допомогою цвяхів. Для утеплення старих дерев'яних рам, що розсохлися, експерти радять використовувати трубчастий ущільнювач.
А що робити, якщо головним джерелом протягів та вуличної вогкості виявилися вхідні двері? Її також можна суттєво утеплити – за допомогою ущільнювача з гуми, силікону, поролону і навіть войлока. Для утеплення вхідних дверей рекомендується використовувати ущільнювач щільнішої структури, ніж для міжкімнатних дверей.
Монтаж ущільнювачів для дверей може здійснюватися різними способами:
Сучасні види ущільнювачів, які можна купити в Україні, неймовірно різноманітні. При правильному виборі та монтажі вони допоможуть зробити ваш будинок теплим і затишним.