Саморізи по дереву
Саморізи по дереву
Для кого ремонт з обробкою приміщень, виготовлення меблів та інших конструкцій не в новинку, знає, що цвяхи з шурупами можна легко замінити саморізами. Сьогодні купити саморізи по дереву в Україні можна в стаціонарних магазинах і онлайн. Асортимент товару представлений на нашому інтернет-ресурсі. Чи використовуються вони для профнастилу, гіпсокартону, які розміри запропоновані до продажу і як їх правильно використовувати - читайте далі.
До саморізів відносяться універсальні кріплення, які мають стрижень з нанесеною зовнішньою різьбою, один кінець якого гострий, а на іншому знаходиться капелюшок. Вироби не потребують попередньої підготовки отворів, а готові кріплення мають особливу надійність. Вибір металовиробів залежить від того, з якою метою вони будуть використані. До основних параметрів, згідно з якими вибирають такі кріплення, відносяться:
- розмір;
- крок спірального різьблення;
- технологія виробництва.
Металовироби по дереву можна застосувати для гіпсокартону. З їх застосуванням можна обшити поверхні панелями, монтувати віконно-дверну систему.
Саморізи для дерева не підходять для твердих поверхонь. На специфіку застосування вказує великий крок різьблення, якщо порівнювати з іншими видами кріплень. Деревина відноситься до сільнопорістих нещільних матеріалів. Таке різьблення сприяє легке вкручування в неї й міцне утримання в поверхні. Деякі види деревини здатні кришитися. Щоб поверхня не знайшла додаткових вад, акуратним і вузьким отвір зробить гострий наконечник.
Окремі види металовиробів, які застосовуються при роботі з деревом, оснащені прихованої головкою. Вони легко вкручуються в поверхню, а розташована на одній площині з робочою поверхнею головка практично непомітна. Також допустимо утоплення кріплень і затирка заглиблень шпаклівкою. Після нанесення фарби місця кріплення будуть непомітні.
Як визначитися з розміром саморізів по дереву
Всі різновиди металовиробів мають свої стандартні розміри. Фосфатовані моделі з потайною головкою можна придбати в діаметрі не нижче 3,5 і не більше 4,8 мм. При цьому довжина їх буде перебувати в діапазоні 16 мм-152. Жовті саморізи виконуються в розмірі 3-6 мм і 12-200 мм, з шайбою під шестигранник - 5-12 і 30-300. Саморізи з прессшайбой мають невеликі розміри. Щоб закріпити тонкий лист до основи, досить вироби в діаметрі 4,2 при довжині кріплення 13-75 мм.
Пропонуємо ознайомитися з інструкцією, яка, сподіваємося, допоможе вам при виборі кріплень для створення конструкцій з дерева та гіпсокартону своїми силами:
- Металовироб повинен відрізнятися достатньою довжиною для наскрізного проходження зовнішнього елемента. У другу деталь він повинен зайти мінімум на 1/4. Лише таке кріплення буде вважатися надійним.
- Саморіз по дереву 35 мм - підходящий варіант для кріплення гіпсокартонних плит. Для цього достатньо кроку у 20 см. Щоб отримати в результаті ідеально рівну поверхню, головки слід злегка втоплювати в матеріалі й закладати разом зі швами із застосуванням шпаклівки з гіпсу.
- Чорні металовироби такого ж розміру можна застосовувати при обшивці каркаса з дерева листами OSB або фанери. Для цього в матеріалі проробляються отвори, відповідні різьбі кріплення в зовнішньому діаметрі, після чого вони раззенковиваються за допомогою свердла, одного розміру з капелюшком.
- Саморіз по дереву 55 мм використовується при обшивці каркаса гіпсокартоном у два шари. Таку обшивку фахівці рекомендують проводити в маленьких кімнатах, де спостерігається високий рівень прохідності.
- Не варто вкручувати саморізи по дереву 75 мм і довші в деталі, якщо не засвердлити в них попередньо отвір меншого діаметру на 1 мм. Інакше деревина може розколотися по волокнах.
- При довжині кріплення від 100 мм не завжди виходить обійтися одним засвердлюванням. Щоб шуруповерт провернув саморіз на всіх витках, рекомендується в отвір капнути будь-який вид технічного або мінеральної оливи.
Якими бувають саморізи по дереву
Вироби для роботи з деревиною діляться на такі підгрупи:
- чорні фосфатовані або оксидовані;
- жовті, які використовуються при з'єднанні деревно-стружкових плит і твердих деревних порід;
- глухарі, виконані в великих розмірах, з шестигранною головкою.
При виробництві металовиробів всіх трьох видів використовується високоміцна вуглецева сталь. Далі саморізи по дереву 45 мм і в інших розмірах проходять певну обробку, на них наноситься спеціальне покриття. Першим двома варіантами метизів властива наявність потайної головки.
Саморізи чорні по дереву
Вироби зручні в монтажі. Вкручування в дерево полегшує наявність на металовироби великого різьблення. Довжина саморізів від 19 до 150 мм дозволяє між собою з'єднувати бруси різного розміру. Від довжини металовироби залежить і його товщина. Чим довше виріб, тим воно товщі.
Використовуються саморізи чорні по дереву і при кріпленні гіпсокартонних плит. Капелюшок потай легко топиться в обох матеріалах. Також їх застосовують для монтажу в дюбелі. До мінусів виробів відносять схильність корозійного процесу, тому фахівці рекомендують використовувати чорні саморізи в місцях, погано доступних до перегляду. На видимих площах краще застосовувати пасивувати (оцинковані) металовироби.
Фосфатовані чорни металовироби відрізняються матовим чорним забарвленням. Вони слабостійки до прояву іржі, але відрізняються невисокою ціною і легко вкручуються в поверхні. Саморіз дерево метал застосовується тільки у місцях з невисоким рівнем вологості. Можна використовувати при створенні гіпсокартонних перегородок. Оксидований шуруп також має темний колір. На відміну від попереднього варіанту, він менш схильний до дії вологи.
Жовтий саморіз по дереву
Даний вид метизів має покриття, виконане в жовтому (білому) кольорі, і не схильний до покриття іржею. Вироби мають багато варіантів розмірів (мінімальна довжина - 12 мм) і застосовуються при оздоблювальних і декоративних роботах. Біти, які майстри беруть для вкручування метизів нержавійка, мають формат PZ. На відміну від РН, їм властива наявність додаткових граней.
Саморіз по дереву жовтий часто має різьблення по всій довжині стрижня. Таке рішення дозволяє більш щільно закріпити виріб в дюбелі. Якщо раззенковать капелюшок, металовироби легко втопити в дереві. На відміну від чорних саморізів, оцинкований і анодований варіанти виробів коштують дорожче. Їх габарити також варіюються:
- довжина становить мінімум 12 і максимум 200 мм;
- мінімальна ширина може бути від 3, а максимальна - 6 мм.
Саморіз по дереву з прессшайбою
Для монтажу брусів, лаг звичайний металевий виріб не підійде. Тут необхідні кріплення, які здатні витримати значне зусилля. Найпотужнішими й міцними з них є саморізи-глухарі. Вироби оснащені головкою з шістьма гранями. Для їх закручування застосовуються потужний шуруповерт з головкою-битою, або ріжковий ключ. Також саморіз даного виду може використовуватися для кріплення до дерев'яної стіни бойлера, котла. При відсутності анкерів, його можна застосувати й для бетонної поверхні в поєднанні з дюбелем великого розміру.
До того як закрутити саморіз по дереву з прессшайбою, слід в поверхні просвердлити отвір відповідного розміру. Через значущі сили тертя іншим способом вкрутити металовироби глухарі в дерево не вийде. Щоб спростити закручування, фахівці рекомендують виріб попередньо занурити в машинну оливу.
Купівля саморізів по дереву по інтернет ціною
Покрівельні саморізи по дереву в Харкові та інших містах України можна придбати в стаціонарних торгових точках. Але покупка онлайн - більш комфортний і цікавий спосіб шопінгу, що дозволяє придбати товар за ціною від виробника в роздріб або оптом.
У нашому каталозі представлені саморізи по дереву 70 мм, 25 мм, 60 мм, 90 мм і інші варіанти розмірів. Тут ви знайдете моделі кріплень зі свердлом по металу, конструкційний, потай, з напівкруглою голівкою. Оформити замовлення з доставкою по Україні можна на будь-яку кількість виробів. Вартість на сайті вказана за 1 штуку. Придбання будівельних матеріалів за інтернет-ціною - вигідне рішення для кожного покупця!