Дюбель - кріпильний елемент для монтажу, і поєднання різноманітних матеріалів з підставами, побудови теплоізоляційних та інших будівельних конструкцій. Його також називають гільзою або втулком, що відображає сутність його конструкції.
Дюбель
Купити дюбель фахівці рекомендують для створення теплоізоляційних конструкцій, приєднання до підстав різних матеріалів. Це можуть бути камінь, бетон, деревина, пустотіла і пориста цегла, гіпсокартон. Прототипом сучасного кріплення є чопик з дерева, який забивався в поверхню до того, як в неї буде вбито цвях.
Матеріалом для виробництва дюбелів виступають поліетилен, поліпропілен, нейлон і метал. Конструктивно вироби складаються з розпірною і нерозпірною частин. Розпірна змінює здатна розширюватися і втискати в отвір в основі, забезпечуючи надійну фіксацію. Форма нерозпірной частини залишається незмінною. Вона залишається в прикріплюваному матеріалі, де немає потреби в формуванні міцного зчеплення, і підбирається відповідно до товщини прикріплюватися елемента.
Кожен вид дюбелів має додаткові елементи в конструкції, що виконують певні функції:
У продажу сьогодні представлений асортимент кріплень. Але, кожен з них застосовується з певною метою:
Дюбель для гіпсокартону
Якщо стіни в будинку обшиті плитами з гіпсу, це не привід відмовлятися від їх прикраси картинами, монтажу на них карнизів для штор, батарей та інших об'єктів. Головне - правильно вибрати дюбель. Для гіпсокартону використовуються такі моделі:
Кожен з них має свою сферу застосування, витримує навантаження і відрізняється особливостями кріплення. Так дюбель Дріва не потребує вільному просторі за гіпсокартонною плитою. При застосуванні пластмасового металовироба максимально можливе навантаження не перевищує 25 кг, а при використанні вироби з металу вона збільшується на 5 кг.
Дюбель з гіпсокартону Моллі йде в комплекті з шурупом і може витримувати навантаження, що не перевищують 40 кг. При потребі, ви зможете зробити демонтаж вироби. Метелика фахівці називають спрощеною версією моллі, допустиме навантаження якої знижена до 28 кг. Якщо необхідно створити стаціонарне кріплення (закріпити дверний отвір, плінтус, карниз), найкраще придбати дюбель цвях.
Щоб прикріпити навісний об'єкт до пористої поверхні, використовуються дюбелі для газоблоків. Це можуть бути такі роботи, як монтаж вікон, дверей, прокладка трубопроводу. Зазвичай з ними в комплекті йде вироблений з нержавійки або оцинкованої сталі стопорний шуруп.
Для газобетону підходять синтетичні й металеві втулки, які мають ряд розташованих у вигляді спіралі по всій довжині вироби ребер. Також при роботі з пористими матеріалами можна використовувати хімічний анкер.
Одним з найбільш популярних варіантів для газоблоку є дюбель Фішер. Вироби німецької компанії застосовують для кріплення фасадних конструкцій з деревини й сталі. Для монтажу обрешітки, дверей і вікон фахівці використовують рамні моделі.
Універсальне кріплення конусоподібної форми з пластику з бортиком застосовується виключно для матеріалів з порами. Підвищена еластичність виробу дозволяє застосовувати його при монтажі нескладних елементів.
Фасадний дюбель проводиться з морозостійких матеріалів і використовується для складання каркасів вентильованих фасадів. Пластикове кріплення не схильний до корозії та механічної деформації. Виріб доповнюється шурупом або гвинтом з оцинкованої сталі. Дюбель грибок використовується для теплоізоляції та відрізняється тарельчатой формою.
Металеві кріплення для матеріалів з порами виробляються у вигляді:
Щілинні матеріали, а також пустотілі, не здатні забезпечити достатню силу тертя, тому для них використовують кріплення, які коштом своєї форми самі здатні організувати упор. При монтажі міль не втрачає первинну форму. Вона змінюється тільки при вкрученні гвинта.
Проводиться такий дюбель з металу. Його конструктивними елементами є втулка і гвинт. При цьому гвинт може входити в комплектацію або бути підібраний самостійно.
Вибираючи дюбель, слід враховувати:
Відповідно до особливостей конструкції, розрізняють не так дюбель, як гвинт, що входить в комплектацію: з потайною головкою або напівкруглої, з гачком, з кільцем. Найбільш поширеними розмірами є 6х40, 6х60, 8х60, 10х100.
Дюбеля - один з оптимальних кріплень для бетонних стін. Їх використовують для кріплення важких шафок, полиць і інших навісних конструкцій. Анкерний дюбель для бетону відрізняється від вироби для цегли. Він має особливу конструкцію і відрізняється специфікою кріплення.
Серед дюбелів для поверхонь з бетону виділяють такі моделі:
Варіант кріплення вибирається виходячи з місця експлуатації. При цьому враховується майбутнє навантаження.
Щоб навісна шафка надійно трималася на стіні, треба підібрати правильний дюбель. Звертати увагу треба не тільки на довжину, діаметр металовироби, матеріал виготовлення. Важливо правильно розрахувати граничне навантаження.
Наприклад, у вас є полку, вага якої 50 кг. Кріпиться вона за допомогою двох металевих виробів. В такому випадку навантаження на кожен дюбель з шурупом становить 25 кг. Залишається придбати виріб, який витримає таке навантаження. Необхідну інформацію можна знайти на упаковці до товару.
На максимальне навантаження на дюбель впливають різні чинники. У цеглі одна і та ж модель тримається краще, ніж в плиті з гіпсокартону. Якщо дюбель монтувати в стелю, він випаде раніше, ніж при кріпленні в стіну. Також треба враховувати тип навантаження (постійний і непостійний), глибину загвинчування. Тому фахівці рекомендують придбати металовироби, що мають навантажувальний запас.
Купівля дюбелів онлайн - оптимальний варіант, що не вимагає тривалих походів по місту. В інтернет-магазині «100metrov» можна придбати будь-які варіанти кріплень:
Металовироби продаються поштучно й упаковками в будь-якому необхідній кількості. Вартість вказана в каталозі під фото товару. Доставка замовлення здійснюється в усі регіони України.
Дюбель - кріпильний елемент для монтажу, і поєднання різноманітних матеріалів з підставами, побудови теплоізоляційних та інших будівельних конструкцій. Його також називають гільзою або втулком, що відображає сутність його конструкції.
Велика частина сьогоднішнього асортименту дюбелів виготовляється з пластмаси. Це пояснюється особливостями пластика. Така властивість, як еластичність дозволяє йому з легкістю деформуватися в отворах підстав, не втрачаючи при цьому свої властивості. Хоч для їх виробництва використовують недорогі полімери, пластикові гільзи здатні забезпечити надійну фіксацію.
Всі пластмасові дюбелі мають загальний недолік - горючість, тому якщо є присутнім ризик загоряння, то треба виключити такі дюбелі, і користуватися виробами з металу.
Металеві дюбелі по конфігурації схожі на пластикові, але їх вибір не такий широкий. Метал, маючи, запас міцності та жорсткості, не має пружності та в'язкості пластмаси. Він не здатний безмежно змінювати свою форму, не змінюючи своїх властивостей. Однак, метал в порівнянні з пластмасами здатний витримувати великі навантаження. Дюбелі з нержавійки або оцинкованої сталі відмінно протистоять корозії.
Кращими за характеристиками вважаються кріплення зі сплавів з титаном, хромом, бронзою, але ціна на них вище, ніж у звичайних дюбелів, тому вони використовуються на найвідповідальніших об'єктах.
Дюбеля діляться на кріплення:
У нашому інтернет-магазині ціни на дюбелі починаються з 0,11грн за штуку. При цьому асортимент складається з популярних типів кріплень від перевірених виробників.