Герметик
Силіконовий герметик, поліуретановий або акриловий? Білий, чорний або прозорий? Який з них краще, який вибрати при виконанні певного виду робіт? Чи існує таке поняття, як герметик універсальний? Чим відрізняється термостійкий герметик від інших видів? Що з його допомогою можна робити?
Бітумний призначений для покрівлі. Для скла - придатний для акваріумів та інших виробів з даного матеріалу. Сантехнічний герметик, як і акваріумний, обов'язково повинен бути водостійкий. Його можна використовувати для ванної, для пральної машини, тобто, де є можливість зіткнення з водою. Високотемпературний вогнетривкий або жаростійкий варіант використовується для печей. На авторинках або в спеціалізованих магазинах можна зустріти автомобільний варіант. Зокрема, можна купити герметик рідкий для радіатора, представлений компанією abro Україна.
Хто не стикався і не знає, герметик - це композиція з полімерною основою. Він може бути використаний для заповнення різних порожнеч навколо віконних і дверних коробок, опалення і водопроводу, а також інших щілин і тріщин. До його основних характеристик можна віднести наступні:
А так як дана речовина може бути як силіконовим, так і поліуретановим або акриловим, його вибір визначається специфікою застосування.
Речовина може склеювати камінь, метал, деревину, пластмасу, кераміку, бетон. Воно має гарний ступінь адгезії і міцно з'єднує поверхні, при цьому швидко схоплюючи. Навіть сильне вплив не здатне зруйнувати таке склеювання. Матеріал стійкий до корозії, здатний тверднути з водою, може бути пофарбований або покритий лаком.
При роботі з поліуретановими герметиками не варто забувати, що в їх склад входять шкідливі їдкі речовини. Тому, треба уникати їх потрапляння на відкриті ділянки шкіри.
Даний вид добре поводиться при роботі з бетоном і каменем, що дозволяє його використовувати в санвузлах, кухнях і ванних кімнатах для сантехніки і для опалення. Крім того, помічено хороша адгезія зі штукатуркою і деревиною. Дана речовина тривалий час не втрачає свою еластичність, не боїться навіть сильної вібрації. Його можна покривати як штукатуркою, так і фарбами і лаками. Їх відмінна риса - відсутність речовин, які могли б завдати шкоди здоров'ю.
Якщо є необхідність встановити дверний отвір, віконну раму, металеву конструкцію - використовуйте в якості ізолятора силіконовий клей. Він забезпечить герметичність від запахів, шуму, води. Його можна застосувати як зовні, так і всередині приміщень.
Каучук, що входить до складу силіконових герметиків, має хорошу адгезію до дерева, емалі, скла, кераміки, що не окисленим металам. Клей має стійкість до впливу зовнішнього навколишнього середовища і термостійкістю. Випускається в різній колірній гаммі. Для фарбування не рекомендується. Для здоров'я безпечний, екологічно нешкідливий, не вимагає застосування спецзасобів захисту.
На силіконовий герметик ціна буде різною, залежно від обсягу і компанії-виробника. Клей герметик силіконовий купити можна в нашому онлайн магазині.
Крім того, герметики бувають одно- або двокомпонентним. Перші можна використовувати відразу, без попередньої підготовки. Ну а другі вимагають перед роботою змішати компоненти в певній пропорції. За такої категорії як деформація, вони можуть бути:
Залежно від стану, який набуває матеріал після використання, можна виділити його наступні групи:
До того, як приступити до закладення швів, необхідно дуже ретельно підготувати поверхні. Якщо вони сильно забруднені, можна скористатися металевою щіткою або електричної. Якщо в стиках присутня волога, її необхідно підсушити або хоча б гарненько промокнути за допомогою дрантя. Якщо поверхні мають вади, необхідно їх спочатку поґрунтувати, і лише після висихання ґрунтовки можна буде використовувати герметик, товщина шва якого не повинна бути більше 5 мм.
При виборі неодмінно слід враховувати вид з'єднується матеріалу, а також розміри швів і конструкції. Крім того, щоб якість герметизації було на належному рівні, не варто нехтувати й такими параметрами: