Не секрет, що ремонт кухні одне з найдорожчих заходів з ремонту. Саме тому ми намагаємося відкласти його до останнього, переконуючи себе, що не все так вже й погано. Нам хочеться уникнути великих витрат, і дискомфорту пов'язаного з неминучістю проживання в пилу, і будівельному смітті на час ремонту. Але не варто забувати, що кухня — це місце в будинку, де регулярно готується, а часто і приймається їжа. Відповідно, необхідно дотримуватися гігієнічних і естетичних норм. Але і в загальному, перебувати, і готувати в охайному приміщенні комфортніше, ніж чекати моменту коли його вже важко назвати кухнею. І, чи так насправді страшний ремонт? Чи дійсно потрібні великі вкладення, щоб довести кухонний простір до ладу? Розберімося в цьому питанні.
При найближчому розгляді, кухня не завжди вимагає капітального ремонту, часом досить часткових змін, і вона заново придбає загублену з часом свіжість.
Вибрати самоклеючу плівку для меблів
Найбільш беззахисні до механічних пошкоджень є фасади кухонних меблів. У процесі готування вони можуть покриватися бризками гарячого масла, частинками продуктів, і т.д. Регулярне забруднення, неправильний догляд, і вплив агресивного середовища, здатні швидко привести будь-який фасад в жалюгідний стан. Заміна меблів саме по собі – недешевий і клопіткий захід, забирає до того ж багато сил і часу. Але на допомогу прийде самоклеюча плівка. Таке рішення ідеально для кухні через свою невисоку вартість, і властивості плівки. Необхідні умови для нанесення плівки самоклейки - це рівна і знежирена поверхня, а чисті знежирені меблеві фасади є для цього ідеальними майданчиками. Своєю чергою ПВХ (з якого виробляється плівка) цілком життєздатний в умовах кухонних приміщень. Він стійкий до різниці температур і вологості, легко миється, і захищає меблеві фасади. Крім того, самостійно наклеїти, і надалі замінити самоклейку в разі необхідності не складе труднощів.
Щоб повністю закрити питання облагороджування фасадів за невеликі гроші, згадаємо про ще один помітний елемент кухні – холодильник. Класичний фасад холодильників пропонований магазинами — однотонний. Але ніхто не завадить вам його декорувати. Наклейка на холодильник здатна повністю поміняти вигляд, значно змінивши настрій інтер'єру, а так само захистити меблеві щити від бруду і, вицвітання.
Ідея декорування простору стіни між площиною стільниці й підвісними шафами або полицями не нова. Зона готування часто відбувалася кахельною плиткою, що вельми практично. Адже крім декоративної функції, фартух в кухні захищає стіну від забруднення, і кераміка – найбільш підходящий вибір. Догляд за нею можна віднести до категорії з не капризних. Така тенденція збереглася і в наші дні. Рідкісний дизайн сучасного кухонного інтер'єру обходиться без обробки фартуха. Дарма що матеріал має багато плюсів, недоліки при використанні плитки в якості обробки полягають в ціні матеріалу, його крихкості, і неможливості здійснити монтажні роботи без досвіду. Тому замінити кахель в зоні фартуха можуть:
При необхідності тільки косметичних змін, самоклеюча плівка нанесена на стіну, чудово впорається з поставленим завданням.
Перераховані вище види обробки відповідають вимогам до матеріалів використовуваним на кухні, недорого коштують, збережуть ваш час, доброзичливі до майстрів без великого досвіду, і мають гладку поверхню. За допомогою них не проблематично облагородити інтер'єр, та додати в нього естетики та чистоти.
Ще одна, а точніше цілих чотири складні поверхні в кухнях - стіни. Крім забруднень небезпеку для їх зовнішнього вигляду представляють механічні пошкодження.
Першим, що спадає на думку при словосполученні «бюджетний ремонт стін» — звичайна фарба. Найбільш підходящий тип фарби вам порадять в будь-якому магазині з лакофарбовими матеріалами. Звичайно ж, ви можете вибрати фарби на водній основі, бо вони більше підходять для приміщення, де готується їжа, через їх безпеки для здоров'я. Але через те, що одна або кілька стін прилягають до зони готування, то краще буде купити фарбу для стін з синтетичним складом. Покриття з таких фарб має більший опір до зовнішніх впливів, і буде триматися набагато довше.
Одне з головних переваг фарби в тому, що навіть в разі якщо вам набридне колір, вона зітреться, або забрудниться її завжди можна освіжити своїми руками, і з мінімальними витратами.
Інші відповідні для обробки стін в кухні матеріали:
Часто кухня поєднана з обідньою зоною. І якщо потрібно виділити її особливим чином можна використовувати м'які 3д панелі на стіну.
Для цінителів натуральних оздоблювальних матеріалів знахідкою стануть дерев'яні панелі або рейки.
Оздоблення з пластику і МДФ доступна для будь-якого кишені, виглядає оригінально і благородно. А головне, підходить для самостійного виконання.
Плитка на підлозі, як і в зоні фартуха, міцно влаштувалася в якості основного оздоблювального матеріалу. Дійсно, міцна і довговічна підстава, легка в догляді, в умовах кухонного простору це не є примха, а необхідність, що здатна полегшити життя. Адже на кухні важливо не замислюватися про труднощі пов'язаних з прибиранням, а зосередитися й отримувати задоволення від процесу готування.
Однак, як ми говорили раніше, декор з кераміки важко назвати бюджетним виходом з положення, а її укладання або заміна може викликати утруднення у тих, хто ніколи не займався цим до того. Підготовку до укладання теж не можна віднести до простої. Під плитку потрібна ідеально рівна поверхня, а це додаткові витрати на будівельні суміші, і час необхідний для стабілізації стяжки.
З естетичної точки зору підлогові багети необхідні для додання завершеності обробці, і для маскування недоліків. Це можуть бути нерівності країв після укладання підлоги, нижня частина шпалер, яку можна порвати випадково зачепившись за край, і само собою вади в геометрії приміщення. Існує і практична користь, яка полягає в полегшенні процесу прибирання, адже частинки їжі, і волога не будуть збиратися в просторі під стінкою. Крім того, ці елементи декору служать своєрідним фіксатором для країв лінолеуму або шпалер.
Відповідні для кухні плінтуса в економсегменті представлені широкою групою розмірів, кольорів, і текстур. Для обробки можна виділити наступні вироби:
Вибрати плінтус під фарбування
Плінтуса з пластика вважаються одночасно універсальними, безпроблемними в плані монтажу, і найдоступнішими. При їх установці нема потреби вирівнювати стіни, а за ними легко ховаються дроти.
МДФ плінтуса на кухні довго вважалися недоречними. Через підвищену насиченість повітря водяними парами, натуральне дерево і його похідні без захисту від вогкості можуть набрякнути. Сучасні плінтуси з деревної фракції мають спеціальне фінішне покриття зі спеціальної ПВХ плівки, завдяки якій питання вологості повністю відпадає.
Плінтуса з поліуретану мають охайний вигляд, і хороший запас міцності. Зручність таких багетів полягає в здатності гнутися. Така властивість корисно коли потрібно оформити приміщення зі складною геометрією. Акуратний вигляд, і хороший запас міцності робить цей плінтус ідеальним кандидатом для наших цілей. Вони не бояться вологи, і мають достатній запас міцності. Для догляду можна обійтися звичайними миючими засобами. Слід мати на увазі, що для їх кріплення потрібен спеціальний клей, тому, що планки самі по собі важкі, і при неправильному виборі клею можуть з часом відійти від стіни.
Дюрополімерний плінтус зроблений з порівняно нового на ринку щільного матеріалу. Сучасний і екологічний можна встановлювати без використання з'єднань. Не потрібні навіть заглушки. Поверхня плінтуса з дюрополімера проводиться під фарбування. Спочатку матово-білого кольору і покритий ґрунтовкою. Монтується на клей одночасно до стіни й до підлоги, щоб уникнути попадання бруду. Стики клеять прозорим клеєм, і після повного висихання можна приступати до фарбування, для чого підійде будь-яка декоративна фарба. Переваги цих галтелеї в тому, що можлива повторна фарбування. У сукупності з міцністю, довгим терміном служби й вологостійкістю дюрополімер є однією з кращих основ для плінтусів.
Звичайно ж, найочевиднішим рішенням є популярний натяжна стеля на кухні. Швидка інсталяція, мінімальна кількість пилу і бруду після установки, практичність в умовах кухні. Велика кількість плюсів, і один великий недолік-ціна. Особливо відчутною вона стає коли стелі потрібні тільки на невелику площу. Часто майстри не беруться за замовлення менше ніж 10 квадратних метрів, або оголошена вартість буде округлена в більшу сторону. Та і ймовірність того, що ви впораєтеся з установкою натяжних стель самостійно, без додаткового обладнання дуже невелика.
Якщо ж мова йде про те, щоб зробити стелю на кухні своїми руками й одночасно заощадити, то варто звернути увагу на:
Завершений вигляд стелях додасть стельовий плінтус, без якого можна обійтися якщо після обробки не проявилися помітні вади. Але в більшості випадків він стане вашим союзником.