Щоб правильно вибрати підлогове покриття в будинок або офісне приміщення, яке прослужить тривалий період без зміни зовнішнього вигляду, попередньо варто дізнатися, які бувають класи зносостійкості лінолеуму. Додатково така інформація дозволить не переплачувати за матеріал, тому, що виший клас стирання обходиться дорожче, а його застосування доцільно лише в певних типах кімнат.
Класифікація підлогових покриттів даного виду відбувається за системою EN 685. Через те, що кожна модель лінолеуму відрізняється не тільки зовнішнім виглядом, але і товщиною, наявністю підкладки, захисним шаром, їй присвоюється складається з двох цифр індекс.
Що значить таке маркування? Перша цифра позначає тип приміщень, для яких проводиться даний тип лінолеуму. Друга - вказує, навантаження якої міри зможе витримати підлогу.
Для будинку, для квартири, а також для дачі підійдуть такі види матеріалу:
Напівкомерційний і комерційний варіанти лінолеуму можна вибрати з 31 по 34 клас:
Для експлуатації на виробництвах використовується матеріал з 41 по 43 класи:
Спальні кімнати рідко мають інше призначення, окрім відпочинку. Це означає, що навантаження на підлогу в них є невеликий, і немає потреби переплачувати за дорожчі матеріали. Для спалень цілком достатньо недорогого покриття 21 або 22 класу.
Зал кожна сім'я використовує з різною інтенсивністю. В одних будинках він служить приміщенням для прийому гостей, в інших - це приміщення для частого перегляду фільмів всією сім'єю, ігор. Виходячи з цього, можна вибрати 23 клас навантаження або 31.
Для спалень і залів варто звернути увагу на гетерогенний лінолеум, наприклад, tarkett. На відміну від гомогенного, полотно має підоснову, кілька пвх-прошарків, декоративний і захисний шар. Велика товщина полотна покращує його ізоляційні якості, робить підлогу тепліше, що особливо важливо для сімей, де є маленькі діти, люблячі повзати або грати на підлозі.
При покупці покриття для офісу, слід врахувати, в яких умовах воно буде експлуатуватися. Якщо це невелике приміщення з малим числом співробітників і не передбачається велика відвідуваність сторонніми особами - досить використання напівкомерційного матеріалу 31 або 32 класу. Такі покриття підходять і для кабінетів керівників, готельних номерів. Вони добре витримують низьку і середнє навантаження, і протягом тривалого часу не втрачають зовнішній вигляд.
Для офісних приміщень великих розмірів, де спостерігається постійний рух, краще придбати комерційне покриття, що має 33 або 34 клас міцності, здатне витримати більш інтенсивні навантаження. Такий матеріал також підходить для шкіл, дитячих садків, кінотеатрів, магазинів, кафе.
Який клас краще для кухні? Навіть якщо приміщення не використовується для інтенсивної готування, покриття на кухню слід вибирати не менше 23 класу. Але краще, якщо це буде більш зносостійкий напівкомерційний матеріал 31 або 32 класу. Підлогове кухонне покриття повинне бути міцним, стійким до вм'ятин від ніжок меблів, а також не пошкоджуватися від падаючих ножів і виделок.
Купуючи лінолеум, слід звертати увагу не тільки на його товщину й особливості малюнка, але і на товщину захисного шару. Він являє собою прозору верхню плівку, нанесену на основу з декоративним малюнком, і, як правило, знаходиться в залежності від класу покриття.
Переважно захисний шар представлений еластичним поліуретановим лаком або прозорим ПВХ. Важливо, щоб складом забезпечувалася механічна міцність, і захисний шар відрізнявся хорошою стійкістю до пішохідних навантажень.
Побутові моделі з невисокою якістю мають шар що швидко стирається - 0,15 мм. Якщо він нижчий - від покупки краще відмовитися, бо він не прослужить понад 2 років. Нормою для якісного побутового лінолеуму вважається 0,2-0,25 мм. Такого матеріалу вистачить на 6 років служби. Він не втратить привабливість, лежачи в коридорі, передпокої, за умови регулярного пішохідного навантаження середньої інтенсивності.
Зміцнені класи застосування лінолеуму для побутових умов і напівкомерційні варіанти мають більшу надійність. Їх захисний шар має товщину 0,4-0,6 мм, а тому більш довговічний. Комерційний лінолеум виробляється з покриттям 0,6-0,8 мм. А деякі виробники поверх наносять додатковий шар до 0,5 мм акрилатного лаку. Такий матеріал витримає не тільки постійне ходіння, але і переміщення колісних навантажувачів, візків, стелажів, оснащених роликами, і т.д.